
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.07 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.97 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Type | Voltage Supervisory |
| Number of Elements | 2 |
| Output Type | Active Low, Bidirectional |
| Max Power Dissipation | 424 mW |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Accuracy | 3.2 % |
| Power Dissipation | 424 mW |
| Threshold Voltage | 2.93 V |
| Operating Supply Current | 15 µA |
| Quiescent Current | 15 µA |
| Max Supply Current | 40 µA |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 70 ms |
| Nominal Supply Current | 40 µA |
| Number of Voltages Monitored | 2 |
| Undervoltage Threshold | 2.93 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| Watchdog Timer | Watchdog |
Stock: 2445
Distributors
pcbx
Unit Price$1.87743
Ext.Price$1.87743
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.87743 | $1.87743 |
| 10 | $1.40807 | $14.08070 |
| 25 | $1.28923 | $32.23075 |
| 50 | $1.22163 | $61.08150 |
| 100 | $1.15757 | $115.75700 |
| 300 | $1.10956 | $332.86800 |
| 500 | $1.06353 | $531.76500 |
| 1000 | $1.03276 | $1032.76000 |
